autoři: Jiří Blažek

f4.13Čaroděj OZ: kutilskou tvořivostí proti establishmentuV nedávné době byly znovuobjeveny nezávisle vyprodukované filmy tvůrce, který si v 80. letech říkal Čaroděj OZ. Jeho svéráznou produkci můžeme vidět jako zásadní příspěvek do subkultury československého undergroundu.
f1.13Dálnice prostředkem komunikaceRozhovor s dokumentaristou Ivem Bystřičanem o jeho dlouho připravovaném filmu Dál nic, v němž nahlíží na problematický projekt stavby dálnice D8 v Českém středohoří.
f4.13Kdyby moje dcery byly jako Pussy Riot, byl bych šťastným otcemPrvní dýdžej sovětského regionu Artěmij Troickij se v rozhovoru rozpovídal o svém určujícím pobytu v Československu, diskotékách i svobodě veřejného projevu v současném Rusku.
f2.13Když se formuje dětská hvězdaRozhovor s Bohdanem Bláhovcem o jeho novém dokumentu Show!, který znázorňuje fungování dětské skupiny 5Angels – produktu podnikatelského úsilí, jemuž se podařilo vyšplhat na nejvyšší příčky českého mainstreamu.
3.13Kniha plná kinogeometrieRozhovor s Martinem Čihákem, který vydává svou první a pravděpodobně také poslední knihu o avandgardní kinematografii s názvem Ponorná řeka kinematografie
f1.13Nechtěl jsem točit další tendenční film o Hitlerových vizíchRozhovor s režisérem Pavlem Štinglem o jeho novém filmu Eugéniové, oboru eugeniky, intelektu zdeformovaném ideologií i o nevšední výtvarné stylizaci tohoto historického dokumentu.
3.13Netočit jako BabicaŘíká v rozhovoru dokumentarista Ivo Bystřičan, který ve filmu Mých posledních 150 000 cigaret odvykl závislosti a dokončil na FAMU svůj dlouholetý absolventský projekt Dál nic.
f4.13Závislácká sebedramatizaceRozhovor s režisérem Ivem Bystřičanem o novém snímku Mých posledních 150 000 cigaret. Bystřičan ve filmu kombinuje formu osobního videodeníku o odvykání kouření a aktivisticky pojatý infotainment ze zákulisí prokuřácké lobby.