autoři: Jiří Anger

f5.15„Bezdůvodně“ je autentická odpověďRozhovor s uměleckou skupinou Flatform o jejich tvůrčí metodě
f1.13Čím hůře ve společnosti, tím lépe ve filmu Rozhovor s Vítem Janečkem o jeho novém filmu Léčba dějin, o dokumentech s mluvícími hlavami a smyslu občanské angažovanosti. Režisér se ve filmu zabývá odkazem reformního komunisty Františka Kriegela a těmi, kdo jej následuje.
f3.13Disneyho školou si musí projít každý animátorSlavný ruský tvůrce Jurij Norštejn, považovaný za Michelangela filmové animace, letos zavítal do Jihlavy, aby zde představil svou knihu Sníh na trávě. Zajímaly nás hlavně otázky spjaté s jeho unikátním tvůrčím přístupem.
f2.13Hledám svou mentální rodinuApolena Rychlíková natočila svůj zatím nejosobnější dokument Rodina, jehož hlavním motivem je však politika. Diskuze o hranici mezi osobním a politickým, o úskalích deníkového filmu či zneužívání Havlova odkazu.
f3.13Jistá tendence českého politického dokumentuExpremiéři v kontextu dokumentů s „odbornými mluvícími hlavami“
3.13​Neorealismus pirátstvíVýběr programových sekcí 17. MFDF Ji.hlava
f4.13Potřebovali jsme povolení i kvůli záběru na velbloudaRozhovor s Radimem Špačkem o filmu Incoming, v němž zkoumá práci českého Provinčního rekonstrukčního týmu v Afghánistánu. Diskuze o tom, jak probíhalo natáčení v nehostinných podmínkách a jak činnost týmu zpětně hodnotí.
f1.13Průhledná krajina Írán: dokufikce a problém pravdy
f2.13Role filmových festivalů v ČRO významu a rolích filmových festivalů nejen pro distribuci filmů diskutovali členka rady Státního fondu kinematografie Tereza Dvořáková, ředitel distribuční společnosti Artcam Přemysl Martínek a ředitel MFDF Ji.hlava Marek Hovorka.
f5.13Rozhovor s Dudleyem AndrewemSe světově uznávaným filmovým teoretikem Dudleyem Andrewem jsme probírali odkaz Andrého Bazina, jímž se ve své akademické práci dlouhodobě zabývá.
f4.13S Moorem máme společnou jenom nadváhuTvůrčí duo Klusák-Remunda mělo co říct nejen ke svým dílům uvedeným v České radosti, ale i k situaci českého dokumentárního prostředí a jeho postavení v mezinárodním kontextu.
4.15Setkat se s dějinami tváří v tvářV rozhovoru o svém novém filmu Exkurze aneb Historie současnosti odhaluje Jan Gogola ml. současnou tvář historických památek.
2.16Znepokojivá zkušenost cizíhoRozhovor s dánským režisérem Michaelem Madsenem o dokumentárním sci-fi Návštěva