Tematická příloha

Speciál Jednoho světa 2018


Jeden svět má zaktualizovánoNejlepším filmem je švédský dokument Hledač min, za Česko bodoval Nerodič


Hranice práce při projekci bez hranicV neděli 11. března jsem měla možnost navštívit jednu ze tří tzv. relaxovaných projekcí v rámci festivalu Jeden svět pro všechny. Na programu byl dokument Apoleny Rychlíkové s názvem Hranice práce.


Cizinec v ráji zleva a zpravaRozhovor s nizozemským dokumentaristou Guidem Hendrikxem, který pro svůj film najal herce, aby při konfrontaci s migranty ztvárnil nejdříve konzervativce a poté levicového aktivistu.


Pět sexuálně-asexuálních let mého života a jeden filmEva Lammelová o svém novém filmu AsexuaLOVE


Média, film a politika aneb nastává doba nového disentu?Reportáž z debaty s osobnostmi dokumentárního filmu Kenanem Aliyevem, Veselou Kazakovovou, Filipem Remundou, Konradem Szolajskim a Maxem Tuulou konané v rámci East Doc Platform, jež je již tradiční součástí festivalu Jeden svět.


Arabská reality show ve službách politického uměníJanis Prášil reflektuje německý snímek Básnířka vypovídající o současné situaci v Saúdské Arábii skrze básně hlavní hrdinky.


Rozhovor: Jan GebertRežisér mluví o svém novém snímku Až přijde válka, který má premiéru na Jednom světě 2018


Na těloLibuše Rudinská píše o svém novém filmu Na tělo


Aktualizace Jednoho světaCo připravuje jubilejní 20. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět