Tematická příloha

Speciál #AFO54


AFO jako hra protikladůDnes začíná v Olomouci 54. ročník Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO), jehož zaštiťujícím tématem je mýtus. Jak ho dramaturgie festivalu pojímá a co vše do něj zahrnuje?


Štafeta vědců v dokumentárním experimentuProč je film Hranice poznání – jeden z nejočekávanějších snímků letošního ročníku AFO – dokumentárním blockbusterem?


Archivní horečkaTomáš Poštulka přibližuje nesoutěžní sekci letošního ročníku AFO, která se zaměřuje na inovativní způsoby, jak sestavovat archivní materiály do nových dokumentárních celků.


Hypnagogia: Jak zobrazit nezobrazitelnéRozhovor s Magdalenou Kvasničkovou, jejíž krátký animovaný dokument Hypnagogia se letos ocitl v česko-slovenské soutěži AFO.


Otevřená univerzitaS režisérem Ivo Bystřičanem o jeho dokumentu Otevřená pevnost pojednávajícím o brněnské Masarykově univerzitě i o budoucnosti akademického vzdělání.


Po stopách opic uakariFilmař a cestovatel Vladimír Šimek uvedl svůj nejnovější snímek Uakari, Humboldtova ztracená opice v česko-slovenské soutěži Academia Film Olomouc. Povídali jsme si o jeho filmařských začátcích i o tom, jaké to je natáčet film za složitých podmínek v Amazonském pralese.


AFO 54: Ceny rozdányV neděli 28. dubna skončil 54. ročník mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc. Jací tvůrci a s jakými filmy letos bodovali?