autoři: Tomáš Poštulka


AFO jako hra protikladůDnes začíná v Olomouci 54. ročník Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO), jehož zaštiťujícím tématem je mýtus. Jak ho dramaturgie festivalu pojímá a co vše do něj zahrnuje?


Archivní horečkaTomáš Poštulka přibližuje nesoutěžní sekci letošního ročníku AFO, která se zaměřuje na inovativní způsoby, jak sestavovat archivní materiály do nových dokumentárních celků.

F3.17DIY DužanRozhovor s Dužanem Duongem (nejen) o jeho novém filmu Bo Hai
F3.18Jak spojit stará a nová média pro dobro kvalitní žurnalistiky?Reportáž z Inspiračního fóra: John Tusa a hosté o žurnalistice
F1.17Poetický dokument nabízí dobrý způsob, jak reflektovat paradoxy technologiíRozhovor s Petrem Salabou, režisérem filmu llllllIIIIl, jenž bude mít svoji premiéru v soutěži Česká radost na 21. MFDF Ji.hlava.
5.18Pravda je největší lež, kterou si lidé vymysleliRozhovor s rumunským držitelem Stříbrného medvěda z Berlinale Radu Judem

Štafeta vědců v dokumentárním experimentuProč je film Hranice poznání – jeden z nejočekávanějších snímků letošního ročníku AFO – dokumentárním blockbusterem?

5.18Umění musí být reakcí na nedostatek svobodyRozhovor s režisérem nejlepšího debutu na MFDF Ji.hlava Joaquínem Maitem
F5.18Volby jsou především soutěž o pozornostRozhovor s Petrem Salabou o filmu Attention Economy: 39 minut po zvolení prezidenta
F3.18Zažíváme dystopii už dnes?Rozhovor s Frédérickem Cousseauem, režisérem poetického dokumentu NU, jenž bude mít premiéru v soutěži Opus Bonum na 22. MFDF Ji.hlava.