Krátké zprávy

05/04/18 Jan Gogola mladší ve svém druhém blogogo glosuje současnou politickou situaci v kontextu dvou dokumentárních filmů – Republika Jágr a Milda.

29/03/18 Nová blogerka Andrea Průchová svůj první příspěvek v dok.blogu věnuje reflexi nedávno vydané knihy o životě a myšlení Stuarta Halla. V jakých společenských podmínkách tento světoznámý kritik kultury vyrůstal a lišily se vůbec od těch dnešních?

22/03/18 V dalším příspěvku dok.blogu komentuje mediální analytik České televize Milan Kruml nové rozhodnutí saúdskoarabské televizní skupiny MBC odstranit ze své programové nabídky všechny turecké telenovely.

15/03/18 Dok.blog: Rozhlasová teoretička a dokumentaristka Andrea Hanáčková proniká do tajů jednoho z prvních původních dokumentárních podcastů českých radiostanic – DokuVlny Radia Wave.

08/03/18 Novým textem pro Speciál Jednoho světa je blog Janise Prášila, který se tentokrát věnuje arabské reality show ve službách politického umění.

07/03/18 "Nacionalismus se rodí i proto, že přední politici udělali z extrému něco přijatelného a normálního," říká režisér Jan Gebert o svém filmu Až přijde válka, který měl svoji premiérů na festivalu Jeden svět. 

05/03/18 Dnes zahujejeme online deník s názvem Speciál Jednoho světa 2018. Každý den vám přineseme jeden text týkající se dění na Festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Začínáme Novým filmem Saši Dlouhého Bohu žel. 

01/03/18 Filmový právník Ivan David ve svém dok.blogovém příspěvku komentuje další francouzský případ sporu o využití víceméně faktografické knihy francouzské odbojářky Charlotte Delbo pro film Rideau Rouge à Raisko.

22/02/18 Americký kritik na volné noze Daniel Walber se ve svém novém příspěvku v dok.blogu zaměřuje na několik českých experimentálních filmů promítaných na 21. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava v sekci Fascinace: Exprmntl.cz.

08/02/18 Andrea Hanáčková přináší v novém dok.blogu reflexi z akce Radio Research Conference 2017, která se konala v polském městě Lublin. Kromě nových pohledů na radiotvorbu předkládá také důležité svědectví o mediální situaci v Polsku.