Krátké zprávy

14/06/18 V červnovém blogogo předkládá Jan Gogola mladší vlastní montáž sestříhanou z úryvků knihy kulturního historika Sacvana Bercovitche a filmu Jana Strejcovského Komplex epopeje. Předestírá tak jistou naději na odražení se ode dna doby, k němuž vedlo jeho blogogo minulé.

07/06/18 První červnový dok.blog: Tereza Hadravová rozjímá nad funkcí filmu ve „výtahových“ konverzacích. Kdy jste se někoho naposledy zeptali, zda viděl ten či onen nový film jenom proto, aby řeč nestála?

31/05/18 Dok.blog: Právník Ivan David píše o své zkušenosti z účasti v mezinárodní porotě Doc Alliance Selection Award.

24/05/18 Pravidelný čtvrteční dok.blog: Janis Prášil glosuje nový film Human Flow čínského umělce a aktivisty Aj Wej-weje

21/05/18 V novém dok.blogu píše teoretička rozhlasového dokumentu Andrea Hanáčková o mezinárodní konferenci The International Feature Conference, která se v těchto dnech koná v Praze

17/05/18 Teoretička vizuální kultury Andrea Průchová v novém dok.blogu kriticky nahlíží na prezentaci současné dětské hvězdy LGBTQ komunity, desetiletého drag kid Desmonda.

05/04/18 Jan Gogola mladší ve svém druhém blogogo glosuje současnou politickou situaci v kontextu dvou dokumentárních filmů – Republika Jágr a Milda.

29/03/18 Nová blogerka Andrea Průchová svůj první příspěvek v dok.blogu věnuje reflexi nedávno vydané knihy o životě a myšlení Stuarta Halla. V jakých společenských podmínkách tento světoznámý kritik kultury vyrůstal a lišily se vůbec od těch dnešních?

22/03/18 V dalším příspěvku dok.blogu komentuje mediální analytik České televize Milan Kruml nové rozhodnutí saúdskoarabské televizní skupiny MBC odstranit ze své programové nabídky všechny turecké telenovely.

15/03/18 Dok.blog: Rozhlasová teoretička a dokumentaristka Andrea Hanáčková proniká do tajů jednoho z prvních původních dokumentárních podcastů českých radiostanic – DokuVlny Radia Wave.