Krátké zprávy

30/11/17 Janis Prášil se v dok.blogu zamýšlí nad experimentálními filmy Jana Bušty a Haruny Honcoop, jejichž projekce byly součástí podzimní výstavy Praha zítra?

12/10/17 Mediální analytik Milan Kruml z pozice dlouholetého dramaturga ji.hlavské sekce Reality TV ve svém příspěvku do dok.blogu komentuje nejen letošní kurátorský výběr televizních pořadů na MFDF Ji.hlava.

21/09/17 Janis Prášil reflektuje v novém dok.blogu dokumentární film o operní pěvkyni Soni Červené a dává jej do souvislosti s dalšími dvěma filmy o výjimečných ženách, jejichž autorkou je Olga Sommerová.

31/08/17 Mediální analytik Milan Kruml ve svém dalším dok.blogu představuje koncept konstruktivní kritiky a žurnalistiky, přičemž vychází z diskutované knihy dánského novináře Ulrika Haagerupa Constructive News.

03/08/17 V novém dok.blogu tentokrát najdete několik poznámek filmového právníka Ivana Davida k právním aspektům rozdílů mezi hraným a dokumentárním filmem

27/07/17 Janis Prášil v novém dok.blogu přichází s reflexí nového filmu ukrajinského režiséra Sergeje Loznitsy Austerlitz a zároveň přináší poznámky z besedy s tímto režisérem z festivalu v Karlových Varech, kde měl film svoji premiéru.

20/07/17 Dok.blog: "Matematická entita fascinuje hrůzou i krásou." Andrea Slováková přináší poznámky z Letní filozofické školy 2017.

03/07/17 Nová rubrika plná nových filmů! Ode dneška budeme plnit rubriku Nový film (a Nová kniha) o něco častěji. První výstřel má Vít Klusák popisující setkání s neonacistou Daliborem, protagonistou jeho nového filmu, který soutěží na festivalu v Karlových Varech jako zástupce českých dokumentů.

29/06/2017 Další čtvrteční dok.blog se točí kolem rozhlasu: Andrea Hanáčková se v něm zaměřuje na současnou tvorbu Ivana Studeného. 

26/06/17 V Respektu vyšlo zcela nové dvojnásobné dok.revue! Najdete v něm rozhovor Kateřiny Šedé s Vítem Klusákem o Daliborkovi nebo třeba glosu Martina Svobody o České televizi, či kritické text o Quality TV. Přejeme inspirativní letní čtení!