autoři: Martin Svoboda


Cizinec v ráji zleva a zpravaRozhovor s nizozemským dokumentaristou Guidem Hendrikxem, který pro svůj film najal herce, aby při konfrontaci s migranty ztvárnil nejdříve konzervativce a poté levicového aktivistu.

3.17Hledání vztahu dokumentu, diváctví a České televizeJaká je situace dokumentární tvorby na České televizi a co nového do oblasti dokumentu přinesl kanál ČT Art po 4 letech od jeho založení?
1.18Jsou polští filmaři sebevrazi?Polský experimentální tvůrce a dokumentarista mluví o svém filmu Opera o Polsku, který rezonuje i za hranicemi jeho rodné země.
F4.18Mít je doma na poličce nestačíRozhovor s Jakubem Červenkou, režisérem filmu Hovory s TGM, který se uchází o titul nejlepší český i světový dokumentární film v soutěžích Česká radost i Opus Bonum
4.17Nic ve filmu není náhodaRozhovor s kurdsko-norským dokumentaristou Zaradashtem Ahmedem, jenž se jako host účastnil třídenního semináře Hranice filmu – Anatomie zločinu
3.18Normální surrealistický filmDavid Jařab o svém dokumentu Vratislav Effenberger aneb Lov na černého žraloka
F1.18Pojal bych to jinak – což je důkaz poctivostiRozhovor s Michalem Horáčkem, subjektem zahajovacího filmu MFDF Ji.hlava Máme na víc a zároveň loňským prezidentským kandidátem.

Pojal bych to jinak – což je důkaz poctivostiRozhovor s Michalem Horáčkem, subjektem zahajovacího filmu MFDF Ji.hlava Máme na víc a zároveň loňským prezidentským kandidátem.

2.18Šest let podpory nejen dokumentárního filmuBilancování zástupců dvou generací Rady Státního fondu kinematografie
F5.17Tónina umíráníRozhovor s režisérem Markem Boudou o jeho filmu Tónina ticha, který spolu s filmem Báry Kopecké Umírání pro začátečníky tvoří dvojdílo věnované odchodu z našeho světa.

V Rusku vás snaha o adekvátní život staví mimo zákonVitalij Manskij přijíždí na festival Jeden svět, aby uvedl svůj film Svědkové Putinovi, kde ukazuje události, které změnily život nejen jemu, ale i milionům lidí.

6.18Vězení jako normální zkušenostRozhovor s režisérem Karlem Žaludem
2.17Werner Herzog mezi dokumentem a fikcíJen hrstka filmařů v historii se rozkročila mezi fikčním a non-fikčním filmem rovnoměrně a v obou oblastech se zapsala stejně tlustou čarou. Jedním z nich je i německý tvůrce Werner Herzog.